Pärmseeneinfektsioon
Oleme saanud üha rohkem kommentaare tarbijatelt, kelle koertel on diagnoositud pärmseeneinfektsioon.
Kõige tavalisem reaktsioon on olnud uue toidu pakkumine, mis ei sisalda pärmi. Kahjuks on neil kahel asjal väga vähe pistmist. Oma loengutes oleme neid probleeme käsitlenud ja meil paluti kirjutada artikkel selle näiliselt väga levinud probleemi osas. Kui te seda loete, olete tõenäoliselt olukorras, kus te ei tea, mida oma lemmiklooma naha- ja kõrvaprobleemidega peale hakata ja soovitatud ravimeetodid ei andnud tulemusi. Võimalik, et teie lemmikloomal on diagnoositud allergia millegi täpsustamata (võib olla toit, õhusaaste, tolm jne) suhtes või tal on tundmatud nahapõletikud jne. Põhjus võib olla pärmseeneinfektsioon, kuid ravi tegeleb sümptomitega, mitte probleemi endaga.
Pärmseeneinfektsioonide vastu on olemas ravimeetodeid, kuid need on aeganõudvad ning nende mõju ilmneb pikema aja pärast. Soovitame arutada käesolevas artiklis mainitud küsimusi oma loomaarstiga ja otsida oma lemmikloomale ravi koos spetsialistiga. Artikli lõpus tutvustame oma soovitusi raviks.
Tavaliselt alustame kõikide metaboolsete probleemide korral otsinguid soolestikust. Kui tõhus seedetrakt teie koeral tegelikult on? Enamikku probleemide lahendus on just seal. Kui seedetrakt ei tööta korralikult, ei saa lemmikloom kasutada toidust saadud toitaineid, tema keha ei saa funktsioneerida, mis toob kaasa igasuguseid sümptomeid, mille tagajärjel toimub potentsiaalselt keha lagunemine.
Malassezia pachydermatis Westie kõrvas
http://www.whwtc.nl/huidproblemen_bestanden/image008.jpg
Kõige sagedamini põhjustavad kõrvapõletikke kehas elavad seened (pärm); Malassezia pachydermatitis, mis tavaliselt elab nahal ja kõrvadel, samuti Candida albicans, mis on normaalse seedetrakti mikrofloora osa.
Candida Albican liigne kasv suus
www.whocollab.od.mah.se/expl/oralmuc.htmlT
Selle põhjuseks on pärmseene vohamine, mille tagajärjel satuvad looma sisse toksiinid ja mürgid mis põhjustavad immuunsüsteemi kokkuvarisemise. Nimetatud pärmseeneinfektsioon on seedetrakti talitlushäire sümptom, mitte märk toidus sisalduvast pärmist. See sageli valesti diagnoositud põhjus ajendab loomaomanikku valest kohast lahendusi otsima ja selle artikli mõte on tegeleda probleemi algpõhjustega, et mõista, mida tähendab tervislik seedetrakt; tasakaalustatud mikrofloora ja selle üldine mõju looma tervisele.
Iga lemmikloom (nagu inimenegi) elab mikroorganismide meres (bakterid, viirused, pärmid/ seened). Neid leidub kõikjal - suus, ninas, soolestikus, peaaegu kõikjal, nad on elus kehaosad. Seedetraktis on sadu erinevaid baktereid, samuti erinevat tüüpi pärme ja muid mikroorganisme. Tavaliselt ei tekita need probleeme. Kuni kõik on tasakaalus, töötavad nad kõik üksteisest sõltuvalt, säilitades soolestiku tervise.
Probleemid ilmnevad, kui tasakaal saab rikutud. Põhjus võib olla lihtsalt stress, sageli antibiootikumid ja selle mõju immuunsusele. Üle 70 % keha immuunsusest on seedetraktis. Mis tahes tasakaalustamatus mõjutab koheselt lemmiklooma tervist, vähendades keha võimalusi võidelda isegi kõige väiksemate nakkustega.
Peamine süüdlane on tavaliselt pärm Candida Albicans (tegelikult on see seen), mida leidub ninas, kõrvades, suus ja seedetraktis - nii inimestel kui ka lemmikloomadel. Kõik nimetatud kehaosad on osa normaalsest mikrofloorast, mida on vaja ka seedimisprotsessiks.
Probleem ei ole Candida Albicanis endas, vaid selle ülemäärases kasvus, vähendades nii immuunsuse taset, mis ei suuda enam pärmi (seene) kasvu kontrollida. Antud pärmi on vaja soole normaalseks toimimiseks, peamiselt heade bakterite, nagu acidophilus, toiduks, kuid antud ülemäärane kasv põhjustab palju probleeme, alates allergilistest reaktsioonidest kuni lekivate, haisvate kõrvadeni.
Candida Albicansi liigkasv peensooles
http://george-eby-research.com/gif/candida-gut.jpg
Niisiis, mis toimub seedetraktis?
Tavaliselt töödeldakse söödud toitu maohapete ja seedeensüümidega, töödeldes ja pärssides toidumassi, eriti valke, süsivesikuid ja rasvu, seeditavasse vormi.
Kuna toidumass transporditakse peensoolde, jätkavad kõhunäärme poolt toodetud seedeensüümid seda protsessi koos bakteritega, nagu näiteks acidophilus (probiootikum), mis võimaldab vabanenud aminojappeid ehk keha ehitusplokke seedida.
Valdav osa toitaineid seeditakse peensooles. Peensoole seinad on veresooni täis. Seintel on väikesed voldid ja toitained seeditakse sealt vereringesse. Tavalise mikrofloora osaks on ka pärmid, nii head kui ka halvad bakterid, kes elavad harmoonias ning toetavad üksteist.
Kui tasakaalu muudetakse, hakkab pärm liigkasvama, piirates heade bakterite arvu. Kui neid häid baktereid ei asendata, on tulemuseks pärmseeneinfektsioon, kuna nüüd pärsib pärm väikesi voldikesi, kus peaks toimuma toitainete seedimine ja toitained pole enam keha jaoks kättesaadavad.
Lisaks elab pärmi liigkasv nüüd loomale mõeldud toidust ning see protsess vabastab toksiine ja mikroobe, mis on piisavalt väikesed, et voolata looma vereringesse. See protsess võib seejärel põhjustada reaktsioone, mis on
väga sarnased allergiate, sügeluse, kõrva- ja nahapõletikega. Kõige nähtavamad märgid on näha kõrvadel, kus tekib lima ja halb lõhn.
Diagnoosimine on raske, kuna pärm on terve koera mikrofloora normaalne osa. Antibiootikumid tapavad nii häid kui ka halbu baktereid, muutes mikrofloora tasakaalu, sama võib juhtuda ka puhtalt stressi või riknenud toidu söömise tõttu. Väga sageli tehakse diagnoosidega kindlaks, et koer on allergiline millegi täpsustamata või lihtsalt sooleinfektsiooni suhtes ning raviks määratakse taas antibiootikumid.
Läheme ajas natuke tagasi, kutsika ja tema immuunsüsteemi arengu juurde.
Kutsika enda seedetrakt on sündides steriilne. Ema piimast saab kutsikas vähehaaval häid baktereid ja aeglaselt hakkab kutsikas arendama oma mikrofloorat, et aidata söödud toitaineid seeditaval kujul lagundada.
Võõrutamise ajal see protsess tugevneb, kuigi väga sageli võib kutsikatel esineda kõhulahtisust või lahtist väljaheidet. Seedetrakt on endiselt väga ebaküps ja resistentsus, st immuunsüsteem, pole veel täielikult välja kujunenud.
Head bakterid (nagu Bacillus Acidofilus ja Enterococcus faesium) aitavad töödelda toitu seeditavasse vormi ja puhastavad sooleseina (voldid), süües halbu baktereid ja pärmi, tagades nii tasakaalu. Kui neid häid baktereid ei jätku, halveneb tervis kohe, kuna lemmiklooma organism ei ima toitaineid nii nagu peaks. Lisaks põhjustab protsess nüüd toksiinide ja kemikaalide eraldumist, mis pärsib seedesüsteemi toimimist, takistades lemmiklooma toitainete kasutamist. Toit lihtsalt läbib soolestikku.
Hädas peensool
http://www.frequencyrising.com/images/coloncleanse_cross.jpeg
Mis juhtub lemmiklooma ainevahetuses, kui pärmi liigkasv jätkub?
Kui koer on stressis või pärast antibiootikumravi, muutub soolestiku pH tasakaal, vähendades häid baktereid. See võimaldab pärmi liigkasvu ja seda nimetatakse "Süsteemseks pärmseeneinfektsiooniks"
Pärmseeneinfektsioon - enne ja pärast ravi
http://www.greatdanelady.com/articles/feed_program_for_systemic_ yeast_problems.htm
© 2024Katralex OÜ Copyright